Дебати на тему «Реформування освіти vs децентралізація»

Сьогодні, 6 липня у Львові розпочались дебати на тему «Реформування освіти vs децентралізація», організовані з ініціативи Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та громадської організації «Європейський діалог».

Мета цієї публічної дискусії – запропонувати узгоджені підходи до формування мережі навчальних закладів в умовах очікуваної структурної реформи в системі середньої освіти та процесів децентралізації у Львівській області.

Учасники говоритимуть про те, як пов’язати структурну реформу середньої освіти та процес децентралізації; як задовольняти потреби громади у якісній освіті, укладаючи Перспективні плани формування об’єднаних громад; які чинники необхідно врахувати під час розвитку мережі закладів освіти в умовах децентралізації; які показники варто врахувати при моделюванні освітньої складової об’єднаної громади.

У дебатах візьмуть участь як доповідачі:

  • Лілія Гриневич, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки;
  • Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України;
  • Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації;
  • Роман Шиян, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
  • Ян Герчинський, професор Варшавського університету, консультант українсько-шведського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»;
  • Ева Бобінська, викладач-консультант Осередку розвитку освіти (Варшава);
  • Роман Монастирський, керівник відділу освіти Сокальської РДА.

Загалом серед 60 учасників заходу будуть також представники управлінь/відділів освіти органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, експерти з питань освітньої політики, представники освітніх установ та громадських організацій.

Дебатам передувала низка підготовчих заходів. Зокрема впродовж квітня-червня 2015 року з ініціативи Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися консультації на рівні керівництва місцевих органів управління освітою усіх районів області та міст обласного значення, підсумком яких стали 9 міжрайонних круглих столів, де було спрогнозовано мережу освітніх закладів на Львівщині, зумовлену очікуваними структурними змінами в системі середньої освіти.

Одночасно ГО «Європейські діалоги» спільно з відділом освіти Сокальського району на прикладі Тартаківської ОГ здійснили аналіз спроможності громади із забезпечення діяльності мережі навчальних закладів, що допомогло б потенційним суб’єктам об’єднання (сільським радам) ухвалювати виважені рішення та узгоджувати їх з іншими учасниками процесу – сусідніми ОГ, керівництвом та державними службами району.

Дебати організовані в рамках «Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів та за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Володимир Іванов, директор Центру розвитку бізнес-технологій, громадської організації, що адмініструє освітні ініциативи корпорації Intel в Україні, презентував інструменти Intel для трансформації ІКТ-політики в освіті

Добавить комментарий